Przeskocz do treści

Moje dyplomy

Dyplom Jan Paweł II w Polsce 2002

Dyplom Jan Paweł II w Polsce 2002

Celem wydania tego okolicznościowego dyplomu było uświetnienie pielgrzymki do Ojczyzny Jana Pawła II i złożenie hołdu jego osobie. Warunkiem otrzymania dyplomu było zgromadzenie w dniach 15-18 sierpnia 2002, w czasie trwania pielgrzymki, 20 pkt. (pasmo UKF). Punkty rozdawały m.in. stacje okolicznościowe pracujące z okazji wizyty oraz posiadacze Dyplomu i Trofeum Weterana Łączności Papieskich.
Jest to mój pierwszy dyplom krótkofalarski

25 lat pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II

25 lat pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II

O dyplom mogły ubiegać się wszystkie stacje polskie, które w dniu 16 października 2003 r., nawiązały łączność ze stacją okolicznościową HF25JP, na dowolnym paśmie i dowolnym rodzajem emisji. Dyplom został wydawany przez Małopolskie Stowarzyszenie Krótkofalowców OT PZK w Krakowie, jest sygnowany przez Jego Eminencję Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego Metropolitę Krakowskiego i opatrzony oryginalną pieczęcią.

Victory Day Award 2005

Victory Day Award 2005

Akcja dyplomowa "Victory Day" zorganizowana została dla uczczenia 60 rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie i trwała w dniach 1-15 maja 2005. Z tej okazji pracowały 23 stacje okolicznościowe (18 okręgowych i 5 centralnych), posiadające w sufiksie swojego znaku dwie litery VD. Dypom przyznawany był po uzyskaniu w łącznościach ze stacjami okolicznościowymi nie mniej niż 60 punktów.
Podczas akcji dyplomowej pracowałem QRV u kolegi Grzegorza SQ5IRZ. Były to jedne z pierwszych moich łączności w paśmie 80m.

Dyplom Góra Dylewska 2005

Dyplom Góra Dylewska 2005

Dyplom wydawany przez Rodzinny Klub Krótkofalowców "SAS" z Ostródy, celem promocji Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z najwyższym wzniesieniem Górą Dylewską o wysokości 312 m n.p.m. Został przyznawany za łączność na UKF ze stacją okolicznościową RKK "SAS" SP0SAS pracującą z Góry Dylewskiej w czasie spotkania krótkofalowców.
W roku zdobycia dyplomu planowałem wyjazd na Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy, którego trasa wiodła m.in. przez Górę Dylewską. Niestety w tym czasie odbywałem studenckie praktyki z geodezji. Zamiast pieszego zdobycia szczytu pozostało tylko radiowe.